Asta Ula

Paveikslų aprašymai

„Sugrįžimas"

Technika: aliejus, drobė
Dydis: 50×100 cm
Sukūrimo metai: 2018

2018 m. šis paveikslas dalyvavo europarlamentaro Broniaus Ropės organizuotame konkurse „Užduotys naujajam Europos Parlamentui” ir užėmė pirmąją vietą.

„Kuo mes norime būti užaugę? Tai klausimas, lydintis mus nuo pat vaikystės. Vieni įgyvendina vaikystės svajones, kiti – ne…, bet turbūt nedaugelis vaikystėje svajoja, kad kai tik užaugs, išvyks toli nuo savo gimtinės ir artimųjų ir… nebegrįš, nes bus palankiau kurti gyvenimą svetur.

Pamenu save mažą tėviškėje, bevaikštančią po netoli namų esantį beržyną ir kiekvieną pavasarį matančią parskrendančius paukščius. Šį pavasarį ir vėl turėjau galimybę juos stebėti grįžtančius, tik užplūdę jausmai jau buvo kiti… Dabar tie sugrįžtantys paukščiai man priminė mane pačią – laikiną emigrantę, po darbų užsienyje grįžtančią į tėviškę, pas artimuosius. Šiandieninėje Lietuvoje mažai kas savo artimųjų ir pažįstamų tarpe neturi žmonių, išvykstančių gyventi svetur. Namuose lieka besiilgintys ir senstantys tėvai, broliai ir seserys, draugai… ar netgi… palikti savi vaikai… Norėčiau, kad žmonėms nebereikėtų finansinio stabilumo ieškoti svetur, o tie parskrendantys paukščiai lai taptų simboliu vieną gražų pavasario rytą būriais namo sugrįžtančių emigrantų.”

„Atgaiva"

Technika: aliejus, drobė
Dydis: 100×70 cm
Sukūrimo metai: 2019

Kaip mes vertiname lietų? Ar jis mus slegia, neramina, o gal atvirkščiai – praskaidrina mintis ir įkvepia naujiems pokyčiams? Juk kada daugiau turime laiko sustoti nuo nesibaigiančių bėgimų ir tyliai bežvelgiant pro langą į smarkiai šėlstančią liūtį sušukti sau: -„Kaip gera!”

Tai langas, į kurį žiūrint po kasdieninių iššūkių pilnos dienos susibalansuoja pašėlusios mintys, o to pakanka sugrįžimui į save.

„Ryto žvaigždžių šnaresys"

Technika: aliejus, drobė
Dydis: 70×100 cm
Sukūrimo metai: 2019–2023

Ar pastebėjote, kad tik ką nubudus ryte, mintys būna teisingiausios? Tuo metu gauname reikiamus atsakymus į dar vakar kamavusius klausimus; nujaučiame, kuria kryptimi turime pasukti.

Toks sielos balsas yra vadinamas „Ryto žvaigždžių šnaresiu”. Atsakymai į kamuojančius klausimus yra mumyse.

,,Kontempliacija"

Technika: aliejus, drobė
Dydis: 90×120 cm
Sukūrimo metai: 2020

Mes ne keliaujame į dangų, o augame jo link. Jis yra mūsų pačių sąmonėje ir jos link mes augame.

„Laimė"

Technika: aliejus, drobė
Dydis: 100×100 cm
Sukūrimo metai: 2023

Kartą žymus rašytojas užrašė, kad norint būti laimingu, užtenka mylėti. Mylėti pasiaukojamai ir į visas puses. Užmesti meilės tinklą ir kas įklius, tuos ir pamilti.

Meilė neatsiejama be gero linkėjimo, tad visi, kurie susitinka su manimi, išgirsta apie mane, mane išvysta, ar apie mane pagalvoja, patiria naudą ir laimę.

„Rožės hipnozė"

Technika: aliejus, drobė
Dydis: 100×120 cm
Sukūrimo metai: 2023

Turi sustoti.

Ir pagalvoti.

Ko tu iš tiesų nori iš savo gyvenimo?

Kuria linkme toliau judėsi?

Kurį kelią pasirinksi?

Juk tu žinai, ko norėsi, tai ir turėsi!

Ir tam nereikia rožės hipnozės.

„Regėjimas II"

Technika: aliejus, drobė
Dydis: 100×120 cm
Sukūrimo metai: 2022–2023

Gyvenime niekas nevyksta atsitiktinai, o visi įvykiai yra tarpusavyje susiję. Vieniems įsirėžus atmintin, kiti praskrieja nepalikdami randų, tačiau visos patirtys  tėra pamokos, kurių bangavimas įtakoja, kaip pradedama vertinti ir matyti. Ratu besisukantys įvykiai gali suformuoti vienokį, ar kitokį žmogaus požiūrį, tačiau GALIĄ pasaulį regėti kaip kupiną stebuklų turi tik pats žmogus.

„Didžioji mintis"

Technika: aliejus, drobė
Dydis: 100×120 cm
Sukūrimo metai: 2023

Pasak indų mitų, visi žmonės kadaise buvo dievais, tačiau jiems pradėjus tuo piktnaudžiauti, vyriausiasis Dievas nusprendė atimti dieviškumą ir jį paslėpti ten, kur žmogus nesugalvotų ieškoti ir niekada neberastų. Jis paslėpė pačiame žmoguje.

Universali jėga, gyvenanti mumyse, jungia mus su viskuo, kas yra ir kas bus.                

„Kylantys paukščiai"

Technika: aliejus, drobė
Dydis: 80×150 cm
Sukūrimo metai: 2023

Pasaulis ne ką pastovesnis už jūros bangas, ar paukščio skrydį. Nesvarbu, ar mes laimėjome, ar kovojome, ar kentėjome. Viskas netrukus išblėsta, o likusiems liudytojams telieka prisiminimas gyvenimo, praskriejusio lyg sapnas, bet palikusio suvokimą, kad visada ateina laikas pakilti.      

© 2024 Asta Ula

Temą sukūrė Anders Norén